Kontaktuppgifter och öppettider



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EBA Kundtjänst stängt för besökande

För att minska risk för spridning av Coronavirus är EBA kontoret stängt för besökande fr. om 2020-03-17 och tills vidare.

Vi kan däremot nås per telefon och mail som vanligt.

För att begränsa smittspridning kommer vi endast att åtgärda akuta felanmälningar tills vidare. Information om vad som räknas med akuta

felanmälningar meddelas på telefon nr 0471 - 24 98 35. 


Vi beklagar ev. olägenheter av stängningen och målet är att återgå till normalt öppethållande så snart som möjligt!


EBA/EMFAB kontoret          Tfn nr 0471 - 24 98 30

Felanmälan                          Tfn nr  0471 - 24 98 35 mellan kl 08.00 - 10.00

Jourtelefon                         Tfn nr  070 - 54 83 759 akuta felanmälningar o störningsärende vardagar efter kl 16.00 samt helg.       

Störningar                           Om du störs av lägenhetsbråk eller misstänker brott - ring polisen på 112. Vid tips till polisen som inte är akut

                                              ring 114 14

e.post                                    eba@emmaboda.se

webbplats                             www.emmabodabostadsab.se

Faktureringsadress              Box 60 361 22  EMMABODA

    

Kontaktuppgifter

Förvaltning, Besiktning, Beställning o Avhysningsärende

Tommy Nelson    Områdesansvarig                   Tfn 0471 - 24 98 36

tommy.nelson@emmaboda.se

Tommy Karlsson      Områdesansvarig                   Tfn 0471 - 24 98 37

tommy.karlsson@emmaboda.se

Yttre Miljö

Tommy Rundqvist    Yttre mijlöansvarig                 Tfn 0471 - 24 98 38

tommy.rundqvist@emmaboda.se

Reparation-Underhåll-Snickeriarbete

Jesper Johansson                                                  jesper.johansson@emmaboda.se

Peter Fransson                                                      peter.fransson@emmaboda.se

Fastighetsskötsel       

Faketa Nezirevic                                                    faketa.nezirevic@emmaboda.se

Melisa Nadarevic                                                   melisa.nadarevic@emmaboda.se

Målare

Thomas Molin                                                          thomas.molin@emmaboda.se

Oliver Molin                                                             oliver.molin@emmaboda.se


Administration

Ivan Lindmark           VD                                          Tfn  0471 - 24 98 33

ivan.lindmark@emmaboda.se

Bosse Petersson      Ekonomi                                 Tfn  0471 - 24 98 34

bo.petersson@emmaboda.se

Ewa Håkansson       Marknad-IT -Uthyrning         Tfn  0471 - 24 98 31

ewa.hakansson@emmaboda.se

Alma Nezirevic       Uthyrning/´Kundtjänst           Tfn  0471- 24 98 32

alma.nezirevic@emmaboda.se


Teknik

Bengt Nylund           Drifttekniker                          Tfn 0471 - 24 98 40

bengt.nylund@emmaboda.se

Per Morin           Fastighetsansvarig                       Tfn  0471 - 24 98 39

per.morin@emmaboda.se



Här hittar du kartor på alla våra orter i Emmaboda Kommun:

http://maps.kartguiden.com/pdf/emmaboda.pdf






EBA-Emmaboda Bostads AB
Besöksadress: Långg. 4
Box 122, 361 22 Emmaboda
Tel:0471-24 98 30 Fax:0471-24 98 41

EMFAB Emmaboda Fastighets AB
Org.nr: 556068-2972
Besöksadress: Långg. 4
Box 122, 361 22 Emmaboda
Tel:0471-24 98 30 Fax:0471-24 98 41