Kontaktuppgifter och öppettider


Våra ordinarie öppettider är måndag - fredag

Besökstid.              09.30 - 12.30 --  13.00 - 16.00                                                       

Telefontid               08.00 -  12.00  -- 13.00 - 16.00




Alla helgdagar och röda dagar är kontoret stängt!

EBA/EMFAB kontoret          Tfn nr 0471 - 24 98 30

Felanmälan                          Tfn nr  0471 - 24 98 35 mellan kl 08.00 - 10.00

Jourtelefon                           Tfn nr  070 - 54 83 759 akuta felanmälningar o störningsärende vardagar efter kl 16.00 samt helg.       

Störningar                            Om du störs av lägenhetsbråk eller misstänker brott - ring polisen på 112. Vid tips till polisen som inte är akut

                                             ring 114 14

e.post                                   eba@emmaboda.se

webbplats                             www.emmabodabostadsab.se

Faktureringsadress              Box 60 361 22  EMMABODA

    

Kontaktuppgifter

Förvaltning, Besiktning, Beställning o Avhysningsärende

Erik Fagerström       Områdesansvarig                   Tfn 0471 - 24 98 36

erik.fagerstrom@emmaboda.se

Tommy Karlsson      Områdesansvarig                   Tfn 0471 - 24 98 37

tommy.karlsson@emmaboda.se

Yttre Miljö

Tommy Rundqvist    Yttre mijlöansvarig                 Tfn 0471 - 24 98 38

tommy.rundqvist@emmaboda.se

Reparation-Underhåll-Snickeriarbete

Jesper Johansson                                                  jesper.johansson@emmaboda.se

Peter Fransson                                                      peter.fransson@emmaboda.se

Fastighetsskötsel       

Faketa Nezirevic                                                    faketa.nezirevic@emmaboda.se

Melisa Nadarevic                                                   melisa.nadarevic@emmaboda.se

Målare

Thomas Molin                                                          thomas.molin@emmaboda.se


Administration

Ivan Lindmark           VD                                      Tfn  0471 - 24 98 33

ivan.lindmark@emmaboda.se

Bosse Petersson      Ekonomi                             Tfn  0471 - 24 98 34

bo.petersson@emmaboda.se

Ewa Håkansson       Marknad-IT -uthyrning         Tfn  0471 - 24 98 31

ewa.hakansson@emmaboda.se

Gun Siljebring          Uthyrning/krav/inkasso        Tfn 0471 - 24 98 32

gun.siljebring@emmaboda.se

Teknik

Bengt Nylund           Drifttekniker                          Tfn 0471 - 24 98 40

bengt.nylund@emmaboda.se

Olivia Malmberg       Fastighetsansvarig               Tfn  0471 - 24 98 39

olivia.malmberg@emmaboda.se


Här hittar du kartor på alla våra orter i Emmaboda Kommun:

http://maps.kartguiden.com/pdf/emmaboda.pdf






EBA-Emmaboda Bostads AB
Besöksadress: Långg. 4
Box 122, 361 22 Emmaboda
Tel:0471-24 98 30 Fax:0471-24 98 41